Kale Kilit Sistemleri
Kale Kilit Sistemleri

Kale Kilit Sistemleri

Dünyada insanlar kullandıkları tüm alanlarda çeşitli kilit sistemlerini kullanmaktadır. Evlerimizin kapılarında, iş yerlerinin kapıları, araç kapıları kilit sistemleri ile anahtar ile kilitlenmekte ve hırsızlık gibi birçok olayı önlemeye çalışmaktadır. Kilit sistemi bir aracın ya da bir yerin sahibi dışında başkasının kullanmasını önlemek için alınmış güvenlik tedbiridir. İnsanlar özel yapım kilitler kullandıkları gibi kendileri de bazı alanlar için özel kilit sistemleri oluşturabilirler. Kale kilit sistemleri ülkemizde en çok kullanılan kilit türlerindendir.

Kale Kilit

Kale kilit ülkemizin bir markası olarak, sadece Türkiye’de değil tüm dünyada kilit sistemleri alanında söz sahibi olmuştur. Kale kilit estetik yapısı ile kullanım alanına göre özel kilit sistemleri üretmektedir. Evlerimizin kapılarını yabancılara ve kötü niyetli insanlara kapatabilmek için tercih edilen kilit sistemi Kale kilit sistemleri çeşitleridir. Kale kilit firması çalışan sayısı günümüzde iki bin civarındadır. Ürettiği ürünler 8 grupta toplanmakta ve 350 farklı türde kullanım alanı ve ihtiyaca göre ürün çeşidi bulunmaktadır.

Çilingir Servisi

İnsanlar yaşamları boyunca çok kez ya anahtarlarını evde unuturlar ya da anahtarlarını kaybederler. Bu durumlarda evlerine giremezler ve profesyonel kapı açıcılardan yardım alırlar. İstanbul Beylikdüzü bölgesinde kilitli kalan kapıları açmak için kale kilit servisini arayarak çilingir hizmetlerinden yararlanabilirler.

Kale Anahtar Sistemleri
Kale Anahtar Sistemleri

Kilit Çeşitleri

Kilitler kullanım alanlarına ve amaçlarına göre çok sayıda çeşitler oluşturmaktadır. Kilitlerin amacı çeşitli dolap kapakları, ev kapıları gibi kapıların kendi ekipmanları dışında açılmasını önlemektir. Kilit çeşitleri, şekillerine göre, yapılarına göre, çalışma şekillerine göre gruplara ayrılır. Kilitleme şekillerine göre, kancalı ve sürgülü kilit, yapılarına göre, basit kilitler, yale kilitler olarak ayrılır. Çalışma şekillerine göre ise, özel kilitler, asma kilitler, bindirme kilitler, arkadan gömme kilitler, cumbadan gömme kilitler, ispanyolet kilitler, sürme cam kilitleri olarak sıralanmaktadır. Özel kilitler, şifreli, parmak izli, ses, göz retinasına duyarlı, gizli kilit, birden fazla anahtar ile açılan kilitler olarak çeşitleri bulunmaktadır. Basit kilitler genellikle konutların iç kapılarında cumbadan gömmeli olarak kullanılan kilitlerdir. Kilitleri açan anahtarlar ise basit ve yale olarak ikiye ayrılır.