İto Kilit Sistemleri
İto Kilit Sistemleri

İto Kilit Sistemleri

İnsanların kullandıkları konutlar, iş yerleri, çeşitli dolaplar, çeşitli taşıt araçları gibi kendisine özgü dolap bölümü ve çekmecesi bulunan, giriş çıkışlar için kapı kullanılan tüm alanlarda kullanım yerine göre çeşitli kilitler kullanmaktadır. Her kullanım alanına göre özel kilit sistemleri geliştirilmiştir. Dünya genelinde birçok kilit markası bulunmaktadır. Ülkemizde ise en çok tercih edilen kilit modelleri ito kilit sistemleri çeşitleridir.

İto Kilit

İto kilit emniyet ve güvenlik ürünleri sağlayıcısı sektöründe ülkemizde 1954 yılında kurulmuştur. Kilit silindirleri, asma kilitler, master anahtarlar sistemi, kapı hidrolikleri, panik kilitleri türleri üretimi yapılmaktadır. ito kilit sistemleri ülkemizde kilit kullanılan tüm alanlarda öncelikle tercih edilen bir markadır. Binlerce çalışanı bulunan ito kilit fabrikasında günümüzde kullanılan en modern kilit sistemlerinin tüm çeşitleri üretilmektedir. İto kilit fabrikası Düzce ilinde bulunmaktadır ve tüm kapı hırdavat türlerinde, tüm kilit çeşitlerinde üretim yaparak dünya geneline ürün yetiştirmektedir.

İto Anahtar Sistemleri
İto Anahtar Sistemleri

İto kapı kilitleri

İto kilit bayileri ülkemizin her tarafında bulunmaktadır. Beylikdüzü bölgesindeki bayisi kilit satışı yapmasının yanı sıra, insanların kapılarını açmakta zorlandıklarında, anahtarlarını kaybettiklerinde çilingir hizmeti de vermektedir. Günlük yaşamda insanlar bazen unutkanlıklarından, bazen de anahtarlarını kaybettiklerinde evlerinin, arabalarının kapılarını açamamakta ve çilingire ihtiyaç duymaktadırlar. Beylikdüzü bölgesinde ito bayilerini aramanız yeterli gelir ve servis kısa sürede gelerek kilitli kalan kapılarınızı açar.

Kilit Türleri

İto kilit fabrikasında üretimi yapılan kilitler çeşitli gruplara göre yapılmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte emniyet ve güvenlik sistemleri alanında kilitler, amaç ve kullanım alanlarına göre türleri çoğalmaktadır. Kilitlerin kullanım amacı, kapalı kalması istenilen dolap, çekmece ya da oda kapılarının özel ekipmanlar dışında rastgele açılmasını önlemektir. İto kilit sistemleri çalışma türlerine, yapılarına, şekillerine göre gruplandırılmıştır. Şekil olarak kancalı ve sürgülü modelleri vardır. Yapı türü olarak basit ve yale kilit modelleri bulunmaktadır. Çalışma yöntemlerine göre ise, asma kilit, cumbadan gömme kilit, sürme cam kilit, ispanyolet kilit, özel kilit modelleri bulunmaktadır. Önemli yerlerde kullanılan özel kilitler parmak izine, sese duyarlı, göz retinasına duyarlı olarak yapılır ya da gizli kilit sistemli olarak üretilir ve kullanılır.