Fayn Kilit Sistemleri
Fayn Kilit Sistemleri

Fayn Kilit Sistemleri

Evlerimizin, işyerlerimizin, arabalarımızın, dolaplarımızın ve kapı, çekmecesi olan tüm yerleri kapalı tutabilmek, bizim kontrolümüz dışında kullanılmasını önlemek için çeşitli kilit sistemleri kullanırız. Bir güvenlik aracı olan kilitler, kullanım amaçlarına göre çeşitli şekillerde yapılmaktadır. Ülkemizde de ilk çelik kapı imalatı firma tarafından 1987 yılında çivili anahtarlı kilit olarak bilinen fiyam kilit sistemi üretilmeye başlamıştır. Türkiye’nin bir markası olan fayn kilit sanayinin merkezi olan İstanbul’da Avcılar ilçesinde faaliyet göstermektedir. Fayn kilit sistemleri Tse standartlarına göre kilit üretimi yapmakta ve kilit üretiminin tüm aşamalarını kendisi yapmaktadır.

Kapı Kilit Sistemleri

Evlerimizin güvenliği için en çok önem verdiğimiz konu kilit seçimidir. Anahtar olmadan başkaları tarafında açılması en zor olan kilit sistemini seçmeye çalışırız. Fayn kilit sistemleri güvenlik açısından en kaliteli kilit sistemlerine sahiptir. Kilit çeşitleri olarak, elektrikli otomatik kapı kilidi, parmak izli ve şifreli dijital kilitler, bilyalı kilitler, asma kilitler, cumbalı gömme kilitler gibi çok sayıda kilit çeşidi bulunmaktadır.

Kapı Açmak

Birçok insanın başına gelir ve ya anahtarını evde unutur ya da anahtarını kaybeder. Bu durumlarda tekrar eve giremez. Yapacağı ilk iş bir çilingir çağırmaktır. Firmamız her konuda insanların yardımına koşabilmek için Beylikdüzü ofisini açmış ve buradan tüm bölgeye hizmet vermeye çalışmaktadır. Çilingir ihtiyacınız olduğunda, yedek anahtar yaptırmak istediğinizde, ev ya da araç anahtarı işlemleri özenle yapılmaktadır.

Fayn Anahtar Sistemleri
Fayn Anahtar Sistemleri

Güvenli kilit sistemleri

Özellikle yaz aylarında insanlar evlerini kilitleyerek tatile giderler ancak evleri hep akıllarında kalır. Hırsız girer mi diye. Hırsıza kilit dayanmaz diye bir söz vardır. Bizim yapmamız gereken ise en güvenli kilit sistemini kullanarak hırsızın işini zorlaştırmaktır. Hırsızlar belirli bir süre içerisinde açamadıkları kapılar ile fazla uğraşmaz ve başka kapılara yönelir. Evlerimizde kullandığımız çelik kapıların bile zayıf noktaları vardır. Kilit seçerken ve kapı seçiminde zayıf nokta riskini en aza indirecek seçenekleri değerlendirmeliyiz. Kapı kilitlerinde en zayıf nokta kilit bareli bölümüdür. Firmalar barellerin çabuk kırılmasını ve bozulmasını önlemek için alt vida bölümlerine ek çelik kasa sistemi geliştirmişlerdir.