Ev Kapısı Açma
Ev Kapısı Açma

Ev Kapısı Açma

Evler insanların özel hayatlarını yaşadıkları özel mülkleridir ve buraların koruması kapıların kilitli tutulmasıyla olur. Güvenlik açısından kapıların kilitlenmesi için en iyi kilit sistemleri kullanılmaya çalışılır. Kilit kullanım amacına göre özel olarak yapılmış emniyet ve güvenlik araçları olarak kullanılmaktadır. İnsanların büyük çoğunluğu ya evin anahtarını evden çıkarken evde unutur ya da kaybeder ve eve geldiğinde eve giremez. ev kapısı açma işlemleri için her binanın girişlerinde birden fazla çilingir telefon numarasının yazdığı görülmektedir. Bu ev kapılarının sık sık kilitli kaldığını göstermektedir. Firmamızın Beylikdüzü şubesi uzman ekipleri ile sizlere en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

Ev Kapısı Açma Yöntemleri

Çoğu zaman evden aceleyle çıkarız ve eve döndüğümüzde cebimizde anahtarı bulamayız ve anahtarı içeride unuttuğumuzu hatırlarız. Yapacak tek iş çilingir çağırmaktır. Ya da aparman görevlisi komşular farklı kapı açma tekniklerini denemeyi teklif ederler. Ev kapısı açma teknikleri olarak, kredi kartı türü kartlar ile kapı kilit mandalını açma, pet şişe yöntemi ile kilit açma, kilit göbeğini kırarak açma gibi çeşitli yöntemler kullanılabilir.

Kapı Kilidi Değiştirme
Kapı Kilidi Değiştirme

Pet Şişe Parçası Yöntemi

Kilitli kalan ev kapılarını açmak için amatör olarak kullanılan yöntemler arasında pet şişe parçası ile açma yöntemleri kullanılmaktadır. bir pet su şişesi, gazlı içecek şişeleri şerit halinde kesilmelidir. Şerit halinde kesilen pet şişe parçası kapı ile kasa arasına sokulur ve kilit bölümünün üst kısmından aşağıya doğru yavaş kaydırılır. Amaç kilit mandalı ile kasa arasına sokarak, mandalın geri gelmesini ve kilit yuvasından çıkması sağlanır. Kilit mandalı kilit yuvasından çıktığında kapı açılacaktır. Kilitlemeden kapanan kapılar anahtarsız olarak en basit bu yöntemler açılır.

Çilingir Yardımı İle

Kapılar kapalı kaldığı zamanlarda, birçok insan ilk olarak çilingir çağırır ve kapalı kalan kapıların açılmasını ister. Normal olarak kilitlenen kapıları amatör yöntemlerle açmak oldukça zor ve imkânsızdır. Tek çare çilingir yardımı ile açmaktır. Çilingir özel aparatları ile takılı bulunan kilit özelliğine göre araçlar kullanarak, kilit göbeğini çıkarmakta ya da hiçbir zarar vermeden kilidin açılmasını sağlamaktadırlar.