Araba Kontak Tamiri
Araba Kontak Tamiri

Araba Kontak Tamiri

Araba kontak tamiri özenle yapımalıdırAraba anahtarları, kullandığımız arabaların kapılarını açmak ve araçları çalıştırmak için kullanılmaktadır. Her araç türü için farklı anahtar dizaynları yapılmıştır. Her aracın anahtarı farklıdır ve ait olduğu araç haricinde hiçbir araçta kullanılmaz, kapılarını açmaz ve araçları çalıştırmaz. Eski model araçlarda anahtarlar zamanla aşınma ve bozulmalara uğrar ve aynı model araçlarda birbirini açtığı gözlemlenebilmektedir. Bu durum araç hırsızlık olaylarının artmasına neden olmaktadır. bu tür olumsuzlukların yaşanmaması için son on yıldır araç kilitleri özel elektronik çip eklenerek güvenlikleri artırılmıştır. Elektronik çipler araç beyni ile irtibat kurar ve sistem onayladıktan sonra araç çalışmaya başlar. Çip arızalanır beyin okuyamazsa araç çalışmaz.

Kilit Servisi

Araç sahibi olan ya da çeşitli işler nedeni ile araç kullanan insanlar, kilit arızaları ile karşılaşabilir ve araba kontak tamiri ihtiyacı duyarlar. Genellikle, kontak arızası, anahtarın kontağı çevirmemesi, anahtarın kontaktan çıkmaması, arabanın çalışmaması gibi sorunlar için Beylikdüzü bölgesinde araba çilingir ihtiyacı için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz ve en kısa sürede sorunuza çözüm bulunur.

Oto Kontak Tamiri
Oto Kontak Tamiri

Hizmetlerimiz

Araba kontak tamiri hizmeti aracınızın markası ne olursa olsun, tüm model araçlar için  verilmektedir. Araç anahtarı arızalarında sorun sadece anahtarda ise anahtarın arızalı bölümü üzerinde tamir işlemi yapılmaktadır. Arıza durumuna göre anahtarın tamamı değiştirilir ve önceki anahtar içerisindeki çip sağlamsa yenisine aktarılır ve anahtarınız yenilenmiş olur. çip arızalarında anahtarın çipi değiştirilir ve araç çip kodu yeniden yüklenerek çalışır duruma getirilir. Sorun kontak bölümünde ise kontak bölümündeki sorunlar giderilmeye çalışılır. Modelli araçlarda kontak arızalarında aracın kendi servisine yönlendirme yapılır.

Anahtar Çeşitleri

Oto anahtarları akıllı anahtar, sustalı anahtar, immobilizer oto anahtarı olarak gruplandırılmaktadır. Akıllı anahtarlı araçlarda her şey otomatiktir. Anahtarın araca belirli bir mesafede yani cebinizde olması bile çalışması için yeterlidir. Belirli bir mesafeye gelince araç kapı sistemleri anahtarı algılar ve otomatik olarak açılır. Araçta start düğmesine basılarak çalıştırılır. Sustalı anahtar sistemi ise eski bir anahtar yöntemidir. Uzaktan kumanda özelliği ile araç kapısını kilitler ve açar.