Araba Kapısı Açma
Araba Kapısı Açma

Araba Kapısı Açma

Kapı ya da kapak gibi parçaları olan eşyalar ve araçların istem dışında açılmasını önlemek için kilit sistemi ile kilitlenir. Arabalar insanların en değerli ve şahsi araçlarıdır. Bu araçların kontrolleri sahibindedir ve sahibi dışında başkalarının kapılarını açmasını ya da habersiz kullanmasını kimse istemez. Bu durumlar için arabaların anahtarları vardır ve bu anahtarlar ile kapıları kilitlenerek kötü niyetli kişilerden korunmaya çalışılır. Araba sahibi olanlar çoğu zaman anahtarlarını kaybederler, anahtarları bozulur ya da araç içerisinde unuturlar ve kapılar kilitli kalabilir. Araba kapısı açma işlemleri için Beylikdüzü şubemizden yardım isteyebilirsiniz. Firmamız kilitli kalan araçlarınızın kapılarını, kapılara ve kilit sistemine zarar vermeden en hassas şekilde açmaktadır.

Kapı Açma Yöntemleri

Araba anahtarları kaybolduğunda ya da anahtarları araba içerisinde unuttuğumuzda ve kapılar kilitlendiğinde hepimiz birden panikleriz ve kapıyı açmanın yollarını aramaya başlarız. Ya da elimizdeki cep telefonlarından internete girerek araba kapısı açma yazarak çeşitli yöntemleri araştırırız. Karşımıza çıkan yöntemlerden bazıları, tenis topu kullanarak açma, elbise askısı ile, tornavida yöntemi ile, plastik şerit kullanarak, özel kilit açma araçları kullanarak gibi birçok seçenek karşımıza çıkar. Bunlarla hiç uğraşmadan firmamızın Beylikdüzü şubesini telefon ile arayarak yardım isteyebilir ve ekiplerimiz tarafından aracınızın kapısı kolaylıkla açmaktadır.

Oto Kapısı Açma
Oto Kapısı Açma

Tenis Topu Yöntemi

Spor amacıyla kullanılan tenis topu ile araç kapısı açmak çok kolaydır. Ancak son yıllarda yeni model araçlarda bu yöntem artık kullanılmamaktadır. Yöntemin kolay kullanılıyor olması araba hırsızlık olaylarına katkı sağladığı için yeni model arabalarda bu yöntem sonuç vermemektedir. Tenis topu yönteminde, top üzerinde bir delik açılır ve açılan delik, anahtar deliğine denk getirilir. Top üzerine güçlü bir baskı uygulanarak top içerisindeki havanın kilidi açması sağlanır.

Elbise Askısı Yöntemi

Arabaların kapıları kilitli kaldığında kullanılan yöntemlerden biriside elbise askısı kullanarak yapılan kapı açma çalışmalarıdır. Elbise askısı yöntemini kullanmadan önce arabanın iç kilit sisteminin yatay olup olmadığı kontrol edilir. Bu yöntem yatay kilit sistemlerinde kullanılır. Elbise askısı açılır ve ucu kanca durumuna getirilir. Kapı kenarından içeriye sokulur ve kilide takılarak çekilir.