Araba Anahtarı Çoğaltma
Araba Anahtarı Çoğaltma

Araba Anahtarı Çoğaltma

Anahtar kelimesi anlam olarak, bir kilidi kapatıp açmayı sağlayan, sap ve uç kısmı çeşitli modellerde olan bir araç olarak tanımlanmaktadır. Araba anahtarı çoğaltma hizmeti araç markasına, modeline ve tipine göre yapılır. Her modelin anahtar tipi farklıdır ve hiçbir aracın anahtarı başka bir araca uymaz. Araba anahtarları sadece ait olduğu aracın kapılarını açar ve çalıştırır. Eski model araçlarda anahtar sistemleri daha basit yapılı ve zaman içerisinde uğradığı aşınmalar ile diğer araçlarında kapılarını açabilmekteydi. Bu araba hırsızlık olayların kolaylaştırmaktaydı. Güvenlik tedbirlerini artırmak için anahtar sistemini değiştirmeye başladılar ve elektronik çip takılarak, araba beyin sistemi ile uyumlu çalışmaları sağlanmıştır. Anahtarda takılı bulunan çip ile beyin arasında iletişim kurulamazsa o araba kapıları açılmayacak ve araba çalışmayacaktır.

Kontak tamiri

Araba anahtarları bir araç olduğu için zamanla çeşitli nedenlerle bozulabilmekte ya da kaybolabilmektedir. Bu durumlarda arabamızın kapısını açamayız ya da arabamızı çalıştıramayız. Sizlere bu hizmeti verebilmek için Beylikdüzü şubemizde her türlü anahtar hizmeti vermeye çalışıyoruz. Araba anahtarınız bozulduğunda ya da önceden tedbir amaçlı araba anahtarı çoğaltma işleri tarafımızdan özenle yapılmaktadır.

Servis Hizmetlerimiz

Beylikdüzü şubemizde hem araba anahtarı hem de ev anahtarı hizmetleri verilmektedir. Özellikle ticari iş için kullanılan araçlarda araba anahtarı çoğaltma işlemi daha çok yapılmaktadır. Büyük iş yerlerinde kullanılan servis araçları gibi farklı kişiler tarafından kullanılan her bir kullanıcı için yedek anahtar oluşturulur ve her kullanıcıda bir anahtar bulunur. Arabanızın markası ve modeli ne olursa olsun, yanınızda getirdiğiniz anahtarınızın yedeği en kısa zaman içerisinde orijinaline uygun ve çalışır bir vaziyette yapılarak teslim edilmektedir.

Oto Anahtar Çoğaltma
Oto Anahtar Çoğaltma

Anahtar Türleri

Araba anahtar türleri her marka ve model için kullanılan teknolojiye göre değişiklik göstermektedir. Araba anahtar türleri, sustalı, immobilizer ve akıllı anahtar türü olarak çeşitleri bulunmaktadır. Sustalı anahtarlarda uzaktan kumanda sistemi bulunmakta ve üzerindeki düğmeye basılarak araba kapılarının açılması sağlanır. Akıllı anahtar sistemlerinin kullanıldığı arabalarda kapı ve çalışma sistemleri otomatiktir. Anahtarın kapıya takılması ya da kontağa takılmasına gerek yoktur. Belirli bir mesafede olması ve araba kilit sisteminin algılaması işlem için yeterlidir.